Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 23:28

Czy kredyty będą jeszcze tańsze?

Kredyty gotówkowe i samochodowe są obecnie znacznie tańsze niż kilkanaście lat temu. Stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie, a Polacy zarabiają coraz więcej i na więcej zakupów mogą sobie pozwolić, dzięki posiadaniu oszczędności. Czy kredyty nadal będą tanieć?
  • 10.08.2018 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy kredyty będą jeszcze tańsze?

Stopy procentowe raczej bez zmian

 

Wiele wskazuje na to, że stopy procentowe RPP przez najbliższe miesiące pozostaną na niezmienionym poziomie i będą wynosić 1,5%. Dla depozytariuszy jest to niezbyt dobra wiadomość, gdyż inflacja rośnie, a zyski z lokat są niskie. W przypadku kredytobiorców jest przeciwnie - im niższe są stopy procentowe, tym mniej kosztują kredyty. Prawdopodobnie niskie stopy procentowe zostaną utrzymane aż do końca 2018 roku, a nawet i dłużej, jeżeli dane płynące z gospodarki będą podobne do obecnych.

 

Aktualnie gotówkowy kredyt w www.lowcakredytow.pl jest najtańszy od wielu lat, lecz zainteresowanie finansowaniem tego typu jest podobne jak wcześniej, a czasem i niższe. Banki chcą odwrócić ten trend i nakłonić Polaków do zaciągania większej liczby zobowiązań. W tym celu stosują różne promocje, które mają przyciągnąć klientów potrzebujących pieniędzy na większe wydatki. Zauważalne są nie tylko niższe koszty kredytów, ale i zmiany w sposobie udzielania zobowiązań - stosowane są uproszczone procedury, a dochody oblicza się na podstawie wysokości wynagrodzenia wpływającego na konto klienta.

 

Wzrost wiedzy finansowej wśród Polaków

 

Polacy mają coraz większą wiedzę na temat produktów bankowych i rozumieją, w jaki sposób one działają. Z tego powodu łatwiej jest im oceniać, które kredyty warto zaciągnąć i kiedy są one opłacalne. Polacy nauczyli się korzystać z narzędzi takich jak porównywarka kredytów samochodowych z www.lowcakredytow.pl, by sprawdzić, który kredyt rzeczywiście jest najtańszy na rynku. Rodacy mniej wierzą w reklamy i upewniają się przed podpisaniem umowy, jakie są rzeczywiste koszty zobowiązania. Dodatkowo prawo zobowiązuje pracowników banków do informowania o wszystkich opłatach związanych z kredytem i jego spłatą, a klient musi zapoznać się z harmonogramem spłat jeszcze przed podpisaniem umowy.

 

Ze względu na to, że Polacy coraz więcej wiedzą o finansach i porównują oferty kredytów z różnych banków, można spodziewać się, że kredyty będą tanie jeszcze przez długi czas. Prawdopodobnie zobowiązania bankowe nie potanieją znacząco, lecz ich koszty utrzymają się na tym samym poziomie co obecnie. Na tańsze kredyty niż aktualnie mogą jednak liczyć stali klienci banków, którzy korzystają z innych produktów w danej instytucji.

--- Artykuł sponsorowany ---