Na czym polega skup odszkodowań OC?
Obecnie ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania, zatem osoby pokrzywdzone podjęciem nieuczciwej decyzji ubezpieczyciela, szukają sposobu aby domagać się zwrotu kosztów naprawy samochodu. W związku z tym powstały firmy odszkodowawcze. Odkup szkody OC przez firmę odszkodowawczą polega na odkupienia od klienta praw do ubiegania się o zwrot odszkodowania od pierwotnego ubezpieczyciela. Oznacza to, że firma wypłaca klientowi odpowiednią sumę, a w zamian otrzymuje prawo do dochodzenia odszkodowania od ubezpieczyciela. Zatem wierzytelność przechodzi z klienta firmy odszkodowawczej na samą firmę. Dzięki temu osoba poszkodowana szybko otrzymuje środki potrzebne, by móc naprawić samochód. Nie musi przejmować się dowodzeniem niesprawiedliwości przed sądem. Takie postępowanie mogłoby trwać nawet miesiącami, a uszkodzony samochód stałby w warsztacie, czekając na naprawę. Decydując się na sprzedaż szkody OC, osoba pokrzywdzona dostaje pieniądze, a składaniem pozwów czy odwołań zajmuje się firma. Jednak tym już nie musi się martwić klient.
W jaki sposób skorzystać z usług skupu odszkodowań OC?
Sprzedaż szkody OC jest procesem, który przebiega stosunkowo szybko. Wszystko opiera się na kosztorysie, który klient przesyła firmie odszkodowawczej. Należy w niej zawrzeć kwotę, według której likwidowano szkody. W odpowiedzi na przesłany kosztorys, firma zaproponuje stawkę, która zostanie wypłacona w zamian za odkupienie szkody OC w przypadku zaniżonego odszkodowania. Klient, który zgodzi się na wyliczoną kwotę, podpisuje z firmą umowę cesji wierzytelności. Następnie firma odszkodowawcza wypłaca mu w gotówce należność określoną w umowie.
Zaniżone odszkodowanie to coraz częstsza strategia, którą prezentują towarzystwa ubezpieczeniowe. W związku z tym osoba dotknięta nią ma dwie opcje. Pierwszą z nich już powyżej opisaliśmy. Druga natomiast zakłada, że firma odszkodowawcza pomaga klientowi w odzyskaniu zaniżonej części odszkodowania w drodze sądowej. Jednak klient nie musi się obawiać. Bowiem to firma reprezentuje go w sądzie i bierze na siebie wszystkie formalności. Mimo to, takie rozwiązanie ma kilka wad. Przede wszystkim odkup odszkodowania nie leży w kwestii firmy. Pobiera ona procent od wygranej sprawy, lecz nie wypłaca żadnych pieniędzy. Ma natomiast pomóc klientowi w zdobyciu ich poprzez sąd. Niestety, takie postępowanie jest długie. Ponadto klient otrzyma pieniądze tylko wtedy, gry wygra proces, w którym także musi uczestniczyć.
Co obejmuje ubezpieczenie OC?
Każdy, kto jest właścicielem pojazdu samochodowego, ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC. Obejmuje ono wszystkie szkody powstałe w związku z ruchem tego pojazdu na drodze. Nie tylko związane z uszkodzeniem pojazdu, ale i ciała. Zapewnia bezpieczeństwo finansowe wszystkim stronom zdarzeń. Zarówno tej, która spowodowała wypadek, jak i poszkodowanej (z tytułu szkody). Wypłacenie odszkodowania leży w kwestii towarzystwa ubezpieczeniowego, u którego ubezpieczony wykupił pakiet OC. Jednakże czasami przez decyzję ubezpieczyciela osoba ubezpieczona otrzyma za niskie odszkodowanie. W związku z tym, osoba pokrzywdzona przez działanie agenta ubezpieczeniowego, wytacza postępowanie sądowe przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu w celu uzyskania wyższego odszkodowania. Jednak najlepiej zwrócić się do firmy odszkodowawczej, która przyjdzie z pomocą odkupu roszczeń. Wówczas nastąpi zbycie roszczenia przez osobę pokrzywdzoną, która otrzyma pieniądze na naprawę pojazdu.
Zalety sprzedaży szkody OC
Sprzedaż szkody OC ma wiele zalet z perspektywy osoby, która otrzymała za niskie odszkodowanie. Dzięki temu działaniu możliwe jest uzyskanie dopłaty do wcześniej otrzymanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe kwoty. Jednakże to nie wszystko. Firma odszkodowawcza pozwala klientowi uniknąć stresu związanego z przygotowywaniem pozwów, odwołań itp. Zamiast tego klienci zyskują gwarancję bezpłatnej analizy danej sprawy oraz darmowe porady. Jeżeli zaś zdecydują się na sprzedaż szkody, wszystko odbędzie się szybko i bezpiecznie, a klient w prosty sposób otrzyma pieniądze. Bez czekania miesięcy na zwrot kosztów związanych z poniesionymi stratami. Warto też podkreślić, że nie zawsze takie sprawy udaje się wygrać.
Wiedząc, jakie zalety ma sprzedaż szkody OC, warto na nie przystać. Jednakże sprzedaż szkody jest możliwa tylko wtedy, gdy klient otrzymał zaniżone odszkodowanie, które nie pokryło w całości kosztorysu poniesionych na drodze strat. W celu dowiedzenia się wszelkich szczegółów, najlepiej wejść na stronę renomowanej firmy odszkodowawczej i wypełnić formularz. Firma gwarantuje, iż analiza sprawy będzie darmowa. W dodatku większość firm nie namawia za wszelką cenę do przystania na ofertę, a udziela ważnych informacji.