Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 19 maja 2025 18:57
Reklama

Jod w tabletkach a Twoja tarczyca - odkryj naturalne źródło jodu

Jod to jeden z podstawowych pierwiastków, które wpływają na odpowiednie funkcjonowanie organizmu. Niedobór jodu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, co skutkuje brakiem energii, zmęczeniem, przybieraniem na wadze czy suchością skóry. Towarzyszy temu także uczucie chłodu. Ten mikroelement ma dużo wspólnego z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy oraz jej danymi schorzeniami.
  • 04.07.2023 12:23
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jod w tabletkach a Twoja tarczyca - odkryj naturalne źródło jodu

Jod w tabletkach – dlaczego warto go zażywać?

Jod bierze udział w produkcji hormonów tarczycy – trójjodotyroniny (T3) oraz tyroksyny (T4). Wpływają one na funkcjonowanie niemalże każdej tkanki i organu w ludzkim organizmie. Hormony te regulują intensywność procesów metabolicznych, jakie związane są z przemianami energetycznymi zachodzącymi w komórkach. Z tego powodu objawy niedoboru i nadmiaru jodu mogą znacząco wpływać na komfort Twojego życia. 

Niedoborom tego pierwiastka zapobiega jod w tabletkach. Jest to suplement diety, który uzupełnia jego brakującą ilość, co przyczynia się do pobudzenia produkcji hormonów tarczycy. To z kolei pozytywnie wpływa na metabolizm, lepsze samopoczucie, ale i pracę innych narządów, które wykazują aktywność wydzielniczą, np. przyssawkę mózgową. Sięgnij po nie jeśli stosujesz dietę ubogą w ryby morskie czy skorupiaki. Tabletki zawierające jod są także wskazane w przypadku wyeliminowania z diety soli – jest to jego naturalne źródło. 

Suplementacja jodu – kiedy jest odpowiednia?

Suplementacja jodu może okazać się konieczna, jeśli zaobserwujesz u siebie objawy, do których należą: łamliwość paznokci, wypadanie włosów, spadek energii, słaba odporność na stres. Szczególnie powinny pomyśleć o niej kobiety w ciąży, gdyż jego zbyt niski poziom może stanowić przyczynę poronień, przedwczesnych porodów czy wad rozwojowych płodu. 

Jod – objawy niedoboru

Najczęstszym występującym objawem, który sygnalizuje braki tego mikroelementu, jest suchość skóry i jej podatność na uszkodzenia. Prócz tego możesz zaobserwować nadwrażliwość na niską temperaturę, przybierać na wadze, czy odczuwać chroniczne zmęczenie. 

Długotrwały niedobór jodu powoduje także tzw. wole, które są skutkiem powiększającej się tarczycy. W przypadku kobiet niewystarczająca ilość tego pierwiastka może prowadzić do zaburzeń miesiączkowania. Z tego powodu ważna jest dieta bogata w jod lub włączenie jego suplementacji.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama
Reklama