Henna – co to jest?
Henna do włosów Khadi jest to pigment uzyskiwany z liści oraz pędów lawsonii bezbronnej. Roślina owa jest w Indiach, Australii, Afryce oraz Ameryce. Po rozdrobnieniu oraz przygotowaniu liści występuje baza, jaka ma duże wykorzystanie m.in. w pielęgnacji. Za jej pomocą można farbować włosy, przyciemnić brwi oraz rzęsy, natomiast też polepszyć kolor ciała. Henna dobrze usprawnia wygląd skóry, łagodzi ją oraz nadaje ciepłą gładkość. Naturalne farby do włosów Khadi są niezwykle niejednokrotnie wykorzystywane w koloryzacji oraz pielęgnacji włosów.
Jak przygotować hennę?
Henna Khadi, to naturalny pigment roślinny. Występuje z liści oraz pędów Lawsonia inermis L. Zwykle lawsonia bezbarwna jest w części Azji (Indie, Sri Lanka, Pakistan), w wielu państwach Afryki i na wyspach w okolicach jej wybrzeży (Seszele, Komory). Lawsonia bezbronna, nadbarwia bezbronna, hennowe drzewo – to wszystko ustalenia tego samego krzewu z grupy krwawnicowatych. „Krewniaczką” henny jest dobrze kwitnąca, natomiast też stosowana w medycynie niekonwencjonalnej, krwawnica pospolita.
Oddziaływanie naturalnej henny
Naturalną henną możemy jedynie przyciemnić włosy, ponieważ nie ma ona syntetycznych elementów, jakie są odpowiedzialne za rozjaśnienie. Ciężko również założyć rezultat malowania, jaki u każdej osoby może być odmienny. Należałoby zatem wcześniej sprawdzić hennę na jednym kosmyku, by zobaczyć, jaki odcień osiągniemy. Nie winno się jej wykorzystywać na włosach wcześniej rozjaśnianych, gdyż rezultat może się znacznie różnić od własnych oczekiwań.
Jak przygotować włosy do farbowania henną?
Nie starczy oczyścić włosy, musisz zafundować im prawdziwy detox. Nim w Twoich dłoniach pojawi się farba na włosy Khadi czy osobiście zrobiona kombinacja, powinnaś odpowiednio oczyścić własne włosy. Odpowiednio wykorzystać do tego celu kosmetyków z katalogu zaufanej firmy, oferującej naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz skóry. Henna to nazwa wychodząca z języka arabskiego, zatem należałoby poszukać informacji na Wschodzie.
Nakładanie henny
Farbowanie henną rozpoczynamy od dolnych pasemek włosów (inaczej, aniżeli w wypadku farb syntetycznych) – dokładnie je oddzielamy od siebie oraz pokrywamy papką. Odpowiednio jest mieć inną osobę do pomocy. Nałożona na włosy pasta zasycha oraz nieco się kruszy, należy liczyć się z tymże, iż duży fragment okolicy będzie obłożony cienkim pyłkiem o określonym zapachu herbatki z pokrzywy. Do nakładania pigmentu obowiązkowo należy wyposażyć się w rękawice! Przeznaczona na skórze henna zostawia długotrwałe plamy: gdy błyskawicznie umyjemy ją z czoła, uszu lub szyi, nie winna zostawiać śladów, natomiast skora rąk niezwykle błyskawicznie ją łapie.
W ofercie posiadamy również olejek khadi, amla dabur.