Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 9 maja 2025 14:48
Reklama

Trendy w polskiej branży budowlanej - rzemiosło i ekologia

W Polsce obserwujemy obecnie intensywny rozwój craftingu, czyli trendu tworzenia produktów rzemieślniczych. Odznaczają się one wyższą jakością, niż produkty z marketów i właśnie to sprawiło, że Polacy wręcz oszaleli na punkcie craftowych produktów. Trend zatacza coraz szersze kręgi i oprócz branży spożywczej zaczął dotykać także branży budowlanej. Czy można obecnie dobrze zarobić na rzemieślniczym budownictwie?
  • 05.02.2021 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Trendy w polskiej branży budowlanej - rzemiosło i ekologia

Wydaje się, że tak, udowodniło to już kilka firm z tej branży. Jednak ciekawy jest pojawiający się nowy trend, jakim jest ekologia. Eksploatacja środowiska naturalnego przez firmy produkcyjne przekracza już zalecane normy przez naukowców. W związku z tym coraz intensywniej rozwija się trend potocznie nazywany "eko". Dopiero połączenie trendu craftingowego z ekologią może zapewnić sukces i uznanie wśród klientów. Jednak czy można połączyć te dwa trendy? Okazuje się, mamy w Polsce firmę budowlaną, która jest w stanie to zrobić.

​Rzemieślnicza firma produkująca cegły


Zaskoczeniem na rynku jest, że cegła dekoracyjna może cieszyć się aż takim zainteresowaniem. Liderem branży jest firma Retro S.A., która zajmuje się produkcją dekoracyjnych cegieł w stylu retro. Retro S.A. specjalizuje się w okładzinach ściennych wykonywanych z historycznych cegieł. Firma dowiodła, że tak prosty produkt jak cegła na ścianę może być wykonany kunsztem, jaki był obecny w Polsce około sto lat temu. Retro S.A. to jeszcze młoda, a już teraz cieszy się szerokim gronem klientów.

​Palny rozwojowe Retro S.A.


Rok 2021 będzie przełomowy dla Retro S.A., gdyż w tym roku firma planuje emisję swoich akcji. W ten sposób również osoby prywatne będą mogły stać się współudziałowcami tej szybko rosnącej spółki.
Wiodącymi produktami Retro S.A. są płytki ceglane oraz chemia montażowa. Każdemu ze swoich klientów firma zapewnia gwarancję, co pomaga pozyskiwać nowych klientów. Dlaczego można dawać gwarancję na historyczne cegły? Ponieważ są one o wiele trwalsze, niż cegły produkowane obecnie. Ten rzadki materiał budowlany cechuje się znacznie większą odpornością i wytrzymałością, niż cegły produkowane masowo w fabrykach. Do tego każda ze starszych cegieł ma swój unikalny, charakterystyczny wygląd (w zasadzie nie ma dwóch identycznych cegieł) i właśnie to nadaje im niepowtarzalnego wyglądu, jakiego nie znajdziemy w produktach z marketu.

​W jaki sposób klienci wykorzystują cegły historyczne?


Ten rodzaj cegieł może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i jako elewacja budynku. Oba rodzaje zastosowania dają niesamowity efekt, dlatego klientów nie brakuje. Oczywiście z tego typu materiałem należy się odpowiednio obchodzić, dlatego Retro S.A. zapewnia autoryzowany sposób montażu, zatem klienci nie muszą szukać specjalnej ekipy budowlanej, która by się specjalizowała w produktach takich jak stare cegły.

Wszystkie produkty Retro S.A. można zakupić na ich stronie internetowej https://retro-cegly.pl/. Istnieje tam specjalny katalog, dzięki któremu każdy znajdzie stare cegły odpowiadające swojemu wnętrzu i potrzebom. Istnieje wiele wzorów, faktur i rodzajów cegieł, zatem najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na rozmowę z konsultantem firmy. Taka osoba zbierze od Ciebie wszystkie niezbędne informacje na temat Twojego budynku i doradzi jakie cegły będą najlepsze oraz jak powinny zostać zamontowane, aby efekt był długotrwały.

​Czy warto montować historyczne cegły?


Mogłoby się wydawać, że wykorzystywanie takiego produktu jak stare płytki z cegły nie ma swoich podstaw ekonomicznych. Jednak w praktyce okazuje się, że tego typu cegły są znacznie trwalsze, niż nowe produkty tego typu. Do tego dochodzi bardzo istotny aspekt, czyli fakt, że produkt jest przyjazny środowisku. Trend eko jest tak samo silny, jak trend crafitingowy i często zdarza się, że jeden produkt mieści się zarówno w jednym jak i drugim trendzie. Dlaczego zatem stara cegła jest ekologiczna? Dzieje się tak, ponieważ stara cegła oznacza, że nie potrzebujemy kupować nowej! Jest to wręcz absurdalne w swojej prostocie.

Używanie cegieł wyprodukowanych dawno temu oznacza, że tak naprawdę nie są wykorzystywane zasoby, do wytworzenia nowego produktu. Zatem z punktu widzenia ekologii jest to działanie na korzyść środowiska naturalnego. Odzyskiwanie cegieł ze starych, nie użytkowanych już budynków oraz oferowanie ich do ozdabiania nowych sprawia, że spada zapotrzebowanie na nowe cegły. Chociażby z tego względu warto zainteresować się firmą https://retrocegla.pl/. i oferowanym przez nią, niezwykłym produktem, jakim są płytki z cegły oraz cegła dekoracyjna.

Materiał zewnętrzny


Reklama
Reklama
Reklama