BOLESNA LEKCJA HISTORII

  • 15.10.2014, 17:59
  • Telewizja Mazury
BOLESNA LEKCJA HISTORII
Podczas XXXIX Sesji Rady Miasta Działdowo, jeden z radnych poinformował wszystkich, że kończący kadencję Burmistrz uhonorował nie żyjących nazistów.
Telewizja Mazury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.10.2014, 20:22
Powiem Tak . Pan Mrowiński to jedyna osoba , która się jest przygotowana każdorazowo do sesji rady , a reszta to przychodzi chyba najeść się paluszków i napić kawy. No i oczywiście kaskę zgarnąć
działdowianka
działdowianka 23.10.2014, 15:18
Jeżeli jest prawdą to co mówi p.Mrowiński to wielki wstyd dla Miasta że ma takiego Burmistrza., Dotąd nie miałam żadnych większych zastrzeżeń do naszego Burmistrza, ale jeżeli to jest prawdą to wielkie przegięcie i w wyborach . Mazurkiewicz nie będzie miał szans.
Michał
Michał 23.10.2014, 12:44
Dlaczego Pan Radny Grzegorz Mrowiński zwraca się tak uprzejmymi słowami do burmistrza? Przecież za taki czyn powinien go zmieszać z błotem. To jest właśnie idealny przykład jak kompletni ignoranci i ludzie bez kompetencji zajmują wysokie stanowiska publiczne. A my się dziwimy, że w tym kraju jest tak źle.
molek
molek 21.10.2014, 20:40
Dzialdowiacy nie widzicie jaki to cwaniaczek ? on wie ze glosuje góra 38% ludzi i to w wieku srednim on nie liczy na mlodych tylko tych staruchow i tych co to maja emerytury z MSW tych co to w Uniwersytecie trzeciego wieku sie udzielaja i tam im sprzyja herbatke emerytom za czyjes postawi rączke uscisnie i to jego elektorat to taki molus trzeba mlodych ludzi zmobilizowac zeby zakonczyc miodowe lata molka i klanu . a co z synusiem ? w radach byl tu i tam a teraz gdzie ? jak go z I NG popedzili
ja
ja 21.10.2014, 16:23
A-jak Autochtoni mówisz o kijach endeków i każesz odejść stąd obcym, nie chodzi o jątrzenie -myślę - zagojonych ran lecz o swoiste stop złu w przyszłości, o naukę ,, nie czyń drugiemu...", bo ci to zapamiętamy i nie otrzymasz honorowych pism itp. z miejsca o historii bolesnej. O narodowcach mówisz ale wyziera z ciebie nietolerancja dla ,, obcych, okupantow, kolonizatorów", Dzisiaj tu i teraz jest Polska owszem z historią ale chwalmy tych, ktorzy na glorię zasługują bo wiara w wartości będzie bez znaczenia, tak chodzi o wartości a nie o szczegóły historyczne... I więcej tolerancji dla przybyszy na tę piękną, działdowską ziemię...pokojowo nastawionych przybyszy...
A-jak Autochtoni
A-jak Autochtoni 20.10.2014, 21:07
1) Z prześladowaniami miejscowej ludności po 1920 r. w jakim stopniu pobicia, rabunki, prześladowania ekonomiczne np. nie zatrudnianie w urzędach państwowych Mazurów
itp. Jak kije endeków oduczały Mazurów polskości.
2) Mordy i rabunki po 1945 r., "fajnie" było zabijać i gwałcić może pomniki przed każdym z domów bo Polacy zakazali chowania pomordowanych na cmentarzach - są pochowani najczęściej w przydomowych ogródkach. Niedługo 1 Listopad - zapalcie świeczki w "swoich" ogródkach. A w Księżym Dworze to to dopiero mordy były, ale po 1945 r. Za kilka tygodni może upamiętnić - 70 lat jak w mordę strzelił. Wyjdź i przeproś za te mordy i pokaż listę oprawców strażników i współpracujących z sowiecko-komunistycznym aparatem bezpieczeństwa - nic trudnego jest przecież IPN i można zwrócić się o kwerendę w aktach.
3) Jak chcesz gadać to wyciągnij swoje metryki i popatrz którzy przodkowie urodzili się na Tej ziemi przed 1920 r. Nie masz - więc nie jest to Twoja ojczyzna. Jesteś tu obcy, okupant, kolonizator. Idź tam skąd przyszedłeś.
3a) Działdowo przyłączono do Polski dlatego, że nie było najmniejszej szansy by ktokolwiek zagłosował za Polską. Włączono, by zapewnić transport koleją do Gdańska.
4) Gerlach i inni? Walczyli o swój kraj i o swoja ziemię z której pochodzili i oni i ich przodkowie i ta ziemia nigdy nie należała wcześniej do Polski. Czy to że przodkowie Słowaków wyszli z terenów współczesnej Polski upoważnia do twierdzenia, że Bratysława to odwieczne Polskie miasto? I zabużanie mogą tam się wybrać rabować z mławianami bo to "ich"?
ja
ja 20.10.2014, 20:11
Pojednanie polsko-niemieckie dotyczy narodów ale w żadnym wypadku nie może dawać furtki do honorowania oprawców w tak nieodległej historii. To przyzwolenie, że można zapomnieć o krzywdach. Można wybaczyć ale nie zapomnieć, historia rozlicza i jednocześnie ostrzega, że za hańbę potępienie a nie chwała...
oobserwator
oobserwator 20.10.2014, 12:08
Panie Janie jaka aktywność jest żenująca, żenujące jest uhonorowanie SS pan tego nie dostrzega. Kiedy i dlaczego tak się stało proszę pytać burmistrza.
Jan
Jan 19.10.2014, 11:36
Panie Mrowinski a gdzie to było , ze Burmistrz uhonorowal tych ludzi , proszę to wyjaśnić.
A propo Pana aktywności śledczej to jest troszkę żenujące , proszę spojrzeć troszkę na siebie i troszkę refleksji do własnej osoby i swoich poczynań politycznych.
Gość
Gość 19.10.2014, 11:34
Każecie mi głosować na milicjanta który nie poddał się weryfikacji. Uciekł na rentę. Jak myślicie dlaczego. Popatrzcie tylko na niego i wszystko wiadomo
Gość
Gość 18.10.2014, 06:06
A dziadek z tulu spi i to wlasnie nasza rada! A pan co twierdzi iz w czasie wojny byly rozne koleje losu,ok zgadzam sie,ale to w zaden sposob nie tlumaczy MORDERCOW i OPRAWCOW! Rozumiem sympatyzowac z p.Burmistrzem ale to przegiecie! A tak na koniec to bez wskazania uwazam ze czas zakonczyc rzady "Piaskowych Dziadkow" CZAS NA ZMIANY!!! Uklady ktore maja na celu zanizac wyplaty pracownicze w interesie dzialdowskich notabli,poprzez nie wpuszczanie inwestorow czas zakonczyc!!!
molek
molek 17.10.2014, 20:47
burak i tyle tak jak z smsami tak i teraz milicjant blysnol o czym ten pan ups jaki tam pan mowi pojednanie a faszysci to dla niego nie bardzo zrozumialesam za komuny bil to pewnie dlatego nie rozumie ale czegfo po molku sie spodziewac
sdg
sdg 17.10.2014, 17:45
Głosuj na NA TEGO CO SIĘ NADAJE tylko nie esemesem.
Gość
Gość 17.10.2014, 16:25
PANIE MROWIŃSKI CZEMU PAN NIE LUBI WASZEGO BURMISTRZA CZEMU PAN PRZESZKADZ MU W PRACY ? ... .JESLI CHCE PAN WŁADZY TO NIECH PAN CIERPLIWIE POCZEKA NA WYBORY .MOŻE PAN WYGRA ale wtedy na pewno znajdzie się drugi MROWINSKI KTÓRY BĘDZIE PANA KRYTYKOWAŁ.WYCIĄGAŁ JAKIES GŁUPOTY POWIEM BZDURY NIECH PAN TO PRZEMYSLI.....ponoc dobro wraca ///WASZ BURMISTRZ JEST OK .ja widzę duże zmiany na korzyść waszego miasta są sprawy których NIKT nie przeskoczy .tak jest i będzie ...TRZEBA BURMISTRZOWI POMAGAC BUDOWAC ZGODĘ A CO WEJDĘ NA MOJE DZ........ TO PAN JĄTRZY POZDRAWIAM SERDECZNIE
Gość
Gość 17.10.2014, 07:10
Telewizja Mażury jest bardzo tendencyjna i wytoczyła wojnę Burmistrzowi Mazurkiwiczowi, ciekawe za co?? Pewnie jak w posiedzeniu jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o........
Panie Mrowinski DzialdowiakHanba maja dość Pana walki o stołek , nie bedą i tak głosować na Pana bo po prostu Pan nie nadajesz się na Burmistrza
Gość
Gość 16.10.2014, 20:47
Wojna wojną ale honorować oprawców nazistowskich to nie tylko wstyd ale świadczy o tym kto rządzi Działdowem. Dostał władzę od mieszkańców bo BRONI I SŁAWI pytam się kogo broni a już wiem kogo sławi!!!
Gość
Gość 16.10.2014, 17:04
To nie była Polska rodzina. Nikt nie walczył w Modlinie. Rodzina Gerlachów w 1945 uciekła z Polski, bo miała sporo pod paznokciami. Ścigała ich Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich, wie to każdy starszy mieszkaniec. Podobnie było z Koschowitzami. Historia nie ma dwóch stron. No chyba, że się się przepisuje Gausego, albo artykuły Gerlacha z "Neidenburger Heimatbrief ". Historię pisze się na podstawie źródeł.
Gość
Gość 16.10.2014, 14:15
Panie Mrowiński , myślę że chodzi tu o płot , który stanowi jeden z elementów architektury i o jego wykonawcę..Pragnę zwrócić uwagę,że wojna miała to do siebie ,że w jednej Rodzinie Polskiej ,bracia walczyli w Modlinie a drugi brat był wcielony do armii niemieckiej . Mamy Go kochać inaczej i ciągle potępiać? Przecież sam nie poszedł ! Historia ma to do siebie ,że ma zawsze dwie strony - może są sprawy ważniejsze w naszym mieście niż ciągłe swary i kłotnie o "stołki" i o historię , przez Państwa spory zaprzepaściliście sprawę właśnie budynków po byłym obozie niemieckim w Działdowie. Bardzo przykro się czyta jak historycy w swoich opracowaniach podają "Działdowski Obóz zagłady" Ktoś powiedział :" Chcesz zniszczyć Polaków , pozwól Im się rządzić"
Działdowiak
Działdowiak 16.10.2014, 09:13
Czy za dużo Sienkiewicza czy za mało faktów to i tak obciach że taki rzeczy są jeszcze możliwe.
Ganz0
Ganz0 15.10.2014, 21:39
Pan Bronek dał ciała, SS nagrodzone, więźniowie obozu w Działdowie przewracają się w grobach

Pozostałe