Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:54

Kredyt konsolidacyjny czy pożyczki online - co efektywniej poprawi Twój budżet?

Mierzysz się z problemami finansowymi? Zależnie od tego, na czym dokładnie one polegają i skąd się wzięły, różne produkty bankowe mogą pomóc Ci wygrać z uciążliwą spłatą czy brakiem potrzebnych środków. Warto najpierw zastanowić się, z czego wynika problem. Gdy są to wysokie zobowiązania finansowe, które wymagają regularnej spłaty i zbyt silnie obciążają budżet, rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. W przypadku jednorazowego problemu finansowego, drobnego wsparcia mogą Ci udzielić pożyczki pozabankowe.
  • 17.07.2020 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kredyt konsolidacyjny czy pożyczki online - co efektywniej poprawi Twój budżet?

 

Kredyt konsolidacyjny - kiedy spłata zobowiązań staje się problemem

Czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny? To kredyt, który ma służyć spłaceniu wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych. Jego suma wynosi dokładnie tyle, ile aktualne zadłużenie klienta. Inaczej niż pożyczki pozabankowe, które wpływają na konto klienta w formie przelewu, kredyt konsolidacyjny pokrywa wszystkie zobowiązania. W ten sposób zamyka się wszystkie inne pożyczki czy kredyty, a spłaca się jedną ratę dla kredytu konsolidacyjnego. Miesięczna rata do spłaty może wynosić znacznie mniej, niż suma wszystkich rat płaconych dotychczas. Żeby spłata stała się łagodniejsza i nie zmuszała klienta do comiesięcznego oddawania większości jego pensji, kredyt konsolidacyjny rozciąga się w czasie.

Kiedy warto skorzystać z konsolidacji? Z pewnością wtedy, gdy rozsądna ilość pożyczek przekroczyła już swoje granice, a comiesięczne spłaty są po prostu zbyt wysokie. Nikt nie lubi pracować wyłącznie po to, aby spłacać swoje zobowiązania. Korzystając z takiego kredytu, można w łatwy sposób pozbyć się lawiny pożyczek, jednak aby efekt ten się utrzymał, po jego wzięciu nie zaleca się zawierania kolejnych zobowiązań. Gdy wszystkie dotychczasowe właśnie zostały spłacone, nawet jedna nieduża pożyczka, która spłacić trzeba w następnym miesiącu, zupełnie odbiera sens konsolidacji. Wówczas w następnym miesiącu znów będzie trzeba oddać na spłatę zobowiązań co najmniej kilkaset złotych, a rata miała być przecież nieduża i nieodczuwalna!

Pożyczki pozabankowe na jednorazowe wsparcie

Pożyczki pozabankowe także mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na domowy budżet, jednak w zupełnie inny sposób niż kredyt konsolidacyjny. Je lepiej wybrać wówczas, gdy nie ma się aktywnych zobowiązań finansowych. Nieduże kwoty, czasem już 100 albo 200 złotych, sięgające ostatecznie nawet kilku tysięcy, pożyczki pozabankowe proponują często nawet bez żadnych dodatkowych opłat dla nowych klientów. Jedyny warunek, to spłata w przeciągu najbliższych 30 dni od zawarcia umowy pożyczki. W sytuacjach trudnych, gdy kwoty mniejsze, niż suma zarobków domowników, potrzebne są natychmiast, pożyczki pozabankowe mogą okazać się niezwykle pomocne. Dlaczego to jednak takie ważne, aby kwota ta nie wyniosła mniej, niż pensja wszystkich zarabiających osób? Termin spłaty pożyczki to jeden miesiąc, zatem pożyczoną kwotę będzie trzeba oddać właśnie z najbliższej wypłaty. Drobny błąd w postaci zbyt wysokiej kwoty pożyczki, może skutkować powstaniem spirali zadłużenia, gdy w następnym miesiącu znów trzeba będzie pożyczyć pieniądze, aby spłacić ostatnie zobowiązanie w terminie.

Warto jednak pamiętać, że rozsądne korzystanie z pożyczek pozabankowych nie niesie ze sobą żadnego ryzyka czy konsekwencji. Już podczas składania wniosku o taką pożyczkę można dowiedzieć się wszystkiego na temat jej kosztów czy terminu spłaty. Część z nich w ramach promocji pozostaje zupełnie darmowa. Jedyne więc, czego wymaga się od pożyczkobiorcy, to spłata całej należności w wyznaczonym terminie.

 

--- Artykuł sponsorowany ---