Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:12

Zobacz, jak obsługiwać się ze szkłem hartowanym. Wydłuż eksploatację nawet o kilka miesięcy

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że naklejenie szkła hartowanego na ekran telefonu komórkowego znacząco wydłuży proces użytkowania drogocennej elektroniki. Uszkodzenia, które powstają w wyniku naruszenia struktury ekranu są drogie w naprawie i zazwyczaj powodują niepotrzebną zmianę modelu. Chcesz tego uniknąć? Postaraj się również ominąć szerokim łukiem najpopularniejsze błędy wynikające ze stosowania tego typu protektorów. Oto one!
  • 26.02.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zobacz, jak obsługiwać się ze szkłem hartowanym. Wydłuż eksploatację nawet o kilka miesięcy

Rozbite szkło hartowane nie jest powodem do paniki, ale warto zainwestować w nową folię!

Oczywistym jest fakt, że główną rolą szkła hartowanego jest zabezpieczenie ekranu przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych. Rozbicie wyświetlacza nowego oraz drogocennego telefonu z pewnością nie będzie mile widziane i to u każdego posiadacza takiego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że w momencie upadku to właśnie protektor powinien zebrać maksymalną siłę uderzenia o podłoże. Jeżeli pojawi się pęknięcie, należy niezwłocznie wymienić folię. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt utarty właściwości. Ukruszenie tafli o twardości 9H powoduje, że podczas kolejnego wypadku zabezpieczenie może już nie zdać egzaminu, a na efekt pajęczynki będzie narażony sam komponent nowoczesnego smartfona. To z tego powodu warto zadbać o zachowanie dobrej kondycji minimalistycznej naklejki umieszczonej na wyświetlaczu sprzętu.

Dobrej klasy szkło hartowane nie powinno ograniczać funkcjonalności smartfonów

Bardzo popularnym błędem popełnianym przez użytkowników smartfonów jest kupno szkła hartowanego bez wcześniejszego przeanalizowania modelu dedykowanemu konkretnej folii. Jest ogromna różnica pomiędzy iPhone 12 a telefonem iPhone 11. Mimo, iż na pierwszy rzut oka większość sprzętu może wyglądać identycznie, w rzeczywistości są to zupełnie różne telefony. Wyłącznie protektor dedykowany Twojemu modelowi spisze się bez zarzutu podczas regularnej eksploatacji smartfona. Warto odnotować, że szkło hartowane nie powinno zakrywać chociażby czujników zbliżeniowych, aparatu fotograficznego czy głośnika rozmów. Absolutną podstawą będzie więc maksymalne dopasowanie komponentu zabezpieczającego do bryły urządzenia. W sklepie internetowym https://pancernik.eu/ bez większego problemu znajdziesz folię idealnie skrojoną pod potrzeby posiadanego przez Ciebie modelu od renomowanego producenta.

Chwila gapiostwa podczas montażu szkła może Cię słono kosztować

Podczas montażu szkła hartowanego na ekran smartfona zwróć uwagę na to, aby komponent zabezpieczający nie został zainstalowany na zabrudzonym wyświetlaczu. Nawet najmniejszy okruszek, kurz czy chociażby odcisk palca destrukcyjnie działają na klej. Prawdopodobnie już spotkałeś się z charakterystycznym pęcherzem powietrza po przyłożeniu folii? Jest on oznaką nieodpowiednio przygotowanego ekranu. Takie niedociągnięcie ciężko będzie wyeliminować – w odróżnieniu od pęcherzy samodzielnie wchłaniających klej. Informację o nich powinieneś przeczytać w ulotce dołączonej do opakowania przez producenta szkła hartowanego!

--- Artykuł sponsorowany ---