Watykan - miejsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu

  • 29.09.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Watykan - miejsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu
Wybierając się do Rzymu, warto odwiedzić też Watykan. Osobne państwo-miasto jest ciekawym miejscem, w którym nie tylko przy odrobienie szczęścia zobaczymy papieża. Jest wiele punktów, które warto choć raz w życiu zobaczyć na żywo. Jednym z częściej wybieranych miejsc odwiedzin są muzea watykańskie. Jednak nie tylko one przyciągają uwagę turystów. Co jeszcze warto zwiedzić?

Muzea watykańskie

Możemy być zaskoczeni, ale słynna Kaplica Sykstyńska jest częścią tak zwanych muzeów watykańskich. A zatem, aby do niej wejść, należy posiadać odpowiedni bilet wstępu. Obecnie można skorzystać z wyszukiwarki biletów, jak: https://www.poodle-travel.pl/bilety-wstepu-do-muzeow-watykanskich/, aby kupić je od razu, gdy zdecydujemy się na podróż do Rzymu i odwiedzenie Watykanu. Nie tylko kupimy bilety taniej, ale i ominiemy kolejki do kas, które tworzą się na miejscu. 

Same muzea watykańskie to kompleks różnych budynków, w tym obiektów sakralnych, ale i ogrodów czy pawilonów. Pierwsze muzea zostały założone w XVI i XVII wieku, a więc obfitują w różnorodne zabytki i dzieła sztuki. Co ciekawe częścią muzeów jest też muzeum egipskie, przedstawiające eksponaty gromadzone od XIX wieku. Dlatego wybierając muzea watykańskie, możemy liczyć na różnorodność tematyki eksponatów.

Watykan — co trzeba zobaczyć?

Oprócz muzeów, mamy tu wiele pięknych obiektów, jakie nie tylko dobrze wyglądają w tle zrobionych zdjęć z wycieczki, ale niosą ze sobą wiele ciekawych historii, jakie warto poznać. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Bazylik św. Piotra oraz przylegający do niej plac. Jest to najważniejsze miejsce w całym Watykanie. Można też wejść do Bazyliki i udać się na kopułę, aby podziwiać widok. Umożliwione jest też wejście do skarbca Bazyliki. Jeśli interesują nas podziemia, ciekawym punktem wycieczki będą groty watykańskie. Można też zejść do tzw. pozostałości po rzymskiej nekropolii.

Instagramowe miejsca w Watykanie

A gdzie zrobimy najładniejsze zdjęcia z wycieczki? Warto pamiętać, że w Kaplicy sykstyńskiej jest zakaz fotografowania, ale już przed wejściem do niej, możemy zrobić ciekawe fotografie. Również w budynkach muzeów watykańskich mamy piękne korytarze czy klatki schodowe, które aż kuszą do zrobienia zdjęć. Również Zamek świętego Anioła jest miejscem, przed którym codziennie wykonuje się tysiące zdjęć i zdecydowanie jest wart odwiedzenia. Przy ładnej pogodzie także w ogrodach watykańskich zrobimy sesję zdjęciową wśród egzotycznych roślin czy przy którejś z licznych fontann. Nie bez powodu jest to miejsce odwiedzane przez tysiące osób rocznie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: