Na co zwrócić uwagę wybierając portal do nauki online – nasze propozycje innowacyjnych serwisów.

  • 07.10.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Na co zwrócić uwagę wybierając portal do nauki online – nasze propozycje…
Rynek korepetycji w Polsce jest bardzo duży i rozwija się już od dawna. Jednak przede wszystkim jest to rynek stacjonarny, gdzie najlepsi korepetytorzy są cenieni i mają odległe terminy. Jeśli chodzi o rynek korepetycji online to na dobrym poziomie jest on jedynie, jeśliby wziąć korepetycje z języka angielskiego. Przy tym przedmiocie naprawdę jest sporo dobrych stron internetowych z obszernymi materiałami i dobrze zrobionymi zadaniami. W przypadku jednak matematyki i języka polskiego do tej pory trudno znaleźć odpowiednie miejsce do takiej całkowicie samodzielnej nauki tych przedmiotów. W szczególności, jeśli chodzi o matematykę nikt nie wyobrażał sobie korepetycji online z powodu trudności z zapisem równań.

 

Przy wyborze takiego portalu do nauki trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę:

- Dostępność i jakość materiałów, by były dobrze zrobione i łatwe w zrozumieniu.

- Dostęp do historii rozwiązań swoich zadań czy dyktand, by móc porównać postępy w nauce w przestrzeni czasu.

- Najlepsze co może być to system rankingowy. Dzieci uwielbiają wszelką rywalizację i rozwiążą znacznie więcej zadań, jeśli po jego rozwiązaniu dowiedzą się, na którym miejscu wśród innych uczniów się znaleźli lub ile % osób rozwiązało zadanie gorzej.

- Kolejną motywacją do nauki również związaną z systemem rankingowym są wszelkiego rodzaju konkursy z nagrodami, które dają możliwość wygrania ciekawych rzeczy w zamian za rzetelną i aktywną naukę.

- Poziom nauki – warto by portal dawał jak najszerszy rodzaj poziomów. Nie chodzi tylko o to, by móc wybrać poziom wiekowy danego dziecka, ale przede wszystkim by uczeń nie odniósł wrażenia, że jest na coś zbyt słaby, tylko by stwierdził – „na teraz to jest zbyt trudne, wrócę do tego jak poćwiczę trochę prostsze rzeczy”. Chodzi o to, by uczniowie chcieli sami rozwiązywać dane zadania i łamigłówki i szukali różnych sposobów na to.

 

Dyktanda.pl – największy serwis w Polsce z dyktandami i nie tylko!

 

Pierwszą naszą propozycją, tym razem, jeśli chodzi o typowy serwis do nauki języka polskiego, jest portal dyktanda.pl. Jak sama nazwa wskazuje znaleźć można tam mnóstwo dyktand do rozwiązania i wiele materiałów związanych z ortografią. Jest to przede wszystkim największa platforma w naszym kraju wspomagająca naukę języka polskiego, a poza dyktandami znaleźć tam można również wiele wypracowań na inne tematy związane z tym przedmiotem od tematów językowych, gramatycznych, po wypracowania na temat związków frazeologicznych czy interpunkcji. Uczniowie będą także bardzo zadowoleni z innego powodu – portal zapewnia ogromną bazę opracowań na temat lektur. Zarówno wchodzą w skład opracowań lektury obowiązkowe od pierwszej klasy podstawówki aż po cały zestaw maturalny, ale też wiele książek nieobowiązkowych w szkołach, które na lekcjach omawiają tylko niektórzy. Sam w sobie serwis jest świetnym przykładem dynamicznie rozwijającej się platformy z sektora EdTech i pokazuje kierunek, w którym takie serwisy powinny zmierzać. Jakie są inne atuty dyktanda.pl?

- Nie tylko uczniowie są zadowoleni z możliwości korzystania z portalu. Również wiele szkół zaczęło korzystać z tego serwisu, ponieważ udostępnia on świetny moduł dla szkół. Pozwala on na rozszerzenie lekcji szkolnych stacjonarnych oraz online o dodatkowe treści i zadania domowe. Każdej grupie uczniów dodanej przez szkołę można dodać osobne zadania domowe i wypracowania do zrobienia. Po sprawdzeniu uczniowie od razu znają wynik i mogą dalej przepracować materiał, z którego nie poszło im najlepiej, a mają do tego mnóstwo dostępnych materiałów. Nie muszą czekać do kolejnej lekcji czasami nawet kilka dni czy tydzień. Dla nauczycieli przeznaczono też dobry system antyplagiatowy. W przypadku zadania uczniom wypracowania na podany temat, nauczyciel od razu po oddaniu pracy wie, kto rzetelnie i uczciwie podszedł do wykonania zadania domowego, a kto skopiował całą treść z internetu. Do tej pory, szczególnie w przypadku tekstu pisanego na kartce w zeszycie nie było możliwości by każdą pracę osobno sprawdzać pod kątem samodzielności.

- System motywacyjny, czyli świetne konkursy i system rankingowy na stronie internetowej. Dla młodych osób nie ma nic lepszego niż rywalizacja. Wiele uczniów uwielbia rywalizować, dlatego ciągnie ich do gier online, gdzie mogą pokazać, że są od kogoś lepsi i ciągle się rozwijać. Już przed rozpoczęciem pisania dyktanda uczniowie mają o nim wiele informacji, między innymi ile osób już je rozwiązało i jaki był średni osiągnięty wynik, dzięki czemu wiedzą, czy jest ono trudniejsze od innych czy łatwiejsze. Po rozwiązaniu takiego dyktanda można swój wynik porównać z innymi, by wiedzieć na jakim etapie mniej więcej osoba się znajduje.

 

Mathematics.live – nowoczesna nauka matematyki przez internet

 

Kolejnym portalem omawianym dzisiaj będzie mathematics.live, czyli nowa platforma matematyczna o charakterze międzynarodowym, która udostępnia innowacyjne możliwości i metody do nauki matematyki. Królowa nauk jeszcze nigdy nie była tak dostępna i przyjemna przez internet.

W tym serwisie najważniejsze jest podejście do nauczania. W szkołach niestety matematyka jest nauczana schematycznie a nauczyciele wręcz karają za poprawne rozwiązanie zadania w inny sposób niż byli uczniowie uczeni na zajęciach. Każde zadanie matematyczne można rozwiązać na kilka sposobów. Portal ten przede wszystkim rozwija kreatywność dając do rozwiązania dobrze dobrane zadania oraz wiele gier i łamigłówek matematycznych, które dają wiele frajdy.

Co najważniejsze to fakt, że na portalu www.mathematics.live każdy znajdzie coś dla siebie zarówno biorąc pod uwagę wiek – już od pierwszej klasy podstawówki aż po osoby na studiach, ale także indywidualny poziom. Jest to świetny wybór dla osób chcących powtórzyć sobie proste zadania z lekcji czy przygotować się do sprawdzianu z matematyki w szkole, ale także dla osób ambitnych, chcących się rozwijać i ćwiczyć zadania poza programem nauczania czy przygotowujących się do trudnych olimpiad matematycznych.

 

Tutors.live, czyli wyszukiwarka korepetytorów

 

Ostatnim serwisem jakim się dzisiaj zajmiemy jest portal o charakterze międzynarodowym - tutors.live. Co ciekawe wszystkie wymienione wyżej portale należą do polskiego przedsiębiorstwa EDU Games S.A.. Tutors.live to serwis z korepetycjami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno zwolennicy lekcji online, jak i osoby, które wolą tradycyjne rozwiązania i spotkanie z korepetytorem twarzą w twarz. Świetnie przygotowana wyszukiwarka umożliwia znalezienie korepetycji online lub stacjonarnych w krótkim czasie, wystarczy wybrać przedmiot, odpowiadający termin i można umawiać się na lekcje.

Plusem tego portalu jest bezpieczeństwo zarówno finansowe, jak i pod względem doboru korepetytora. Przecież nikt nie chciałby w ciemno, obcej osobie bez doświadczenia powierzyć swojego dziecka. System ocen i opinii na temat korepetytorów jest rzetelny, ponieważ opinie dodają uczniowie i ich opiekunowie po skorzystaniu z korepetycji. Dzięki temu można wybrać najlepszych nauczycieli i nie ryzykujemy „w ciemno”. Nie będzie tu problemem sprawdzian z matematyki za dwa dni i znalezienie korepetytora na jutro, co raczej w przypadku standardowych poszukiwań korepetytora byłoby praktycznie niemożliwe oraz nie zdarzają się takie sytuacje, że po opłaceniu korepetycji z góry nauczyciel zniknie bez słowa z pieniędzmi. Tutaj nad bezpieczeństwem czuwa portal tutors.live. Platforma jest w pełni bezpieczna a korepetytorzy szczegółowo dobierani.

Jest to nie tylko świetna opcja dla uczniów, lecz także dla nauczycieli i osób pomagającym innym w nauce. Jeśli naprawdę czujesz, że wiesz jak tłumaczyć materiał innym, masz dobre podejście i metody nauki to możesz spróbować zostać korepetytorem. Jeśli się sprawdzisz i zbierzesz dobre oceny i opinie, to zyskasz nowych klientów. Co ważne przygodę z byciem korepetytorem możesz zacząć bez ponoszenia jakichkolwiek nakładów na reklamę i infrastrukturę IT. Spróbuj – może się sprawdzisz i zostaniesz jednym z najlepszych nauczycieli na portalu tutors.live.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: