Jaki jest Apple iPhone 12 Pro?

  • 13.12.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki jest Apple iPhone 12 Pro?
Premiera iPhone’a 13 już za nami, ale warto pamiętać, że poprzednia generacja ma nadal sporo do zaoferowania, nawet wymagającym użytkownikom. W 2021 roku gigant z Cupertino zaprezentował aż cztery modele smartfonów z serii 12. Wśród nich iPhone 12 Pro, który wzbogacono o skaner LiDAR. Czy rzeczywiście warto kupić nowy model? I jaki jest Apple iPhone 12 Pro?

 

Jaki jest iPhone 12 Pro?

W modelu iPhone 12 Pro postanowiono wrócić do designu, który na myśl przywodzi klasyczne iPhone'y 5, 5s oraz SE (2016). Połączenie nowoczesności z tradycją to jeden z najlepszych kroków marki. Trzeba przyznać, że iPhone 12 Pro, jak i każdy inny model z rodziny 12, prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście wszelkie zmiany to bardziej ewolucja niż rewolucja. Nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ marka od lat słynie jedynie z kosmetycznych poprawek, a nie diametralnej zmiany designu.

Apple iPhone 12 Pro otrzymał 6,1-calowy ekran OLED Super Retina XDR o rozdzielczości 2340 na 1080 pikseli. Jakość obrazu jest fenomenalna, widoczność w słońcu bardzo dobra, a odwzorowanie kolorów idealne. Nie ma się do czego przyczepić! Ekran jest nieco większy niż w przypadku poprzednika, czyli iPhone’a 11 Pro. Choć trzeba przyznać, że się tego nie odczuwa. Brakuje tu jednak odświeżania na wyższym poziomie.

Czym wyróżnia się iPhone 12 Pro?

Apple iPhone 12 Pro napędza diabelnie szybki Apple A14 Bionic. Praca na nim jest szybka, płynna i w tej kwestii nie można mu niczego zarzucić. Pozwala na granie nawet w najbardziej wymagające gry, oglądanie ulubionych seriale i nowości filmowych, a także korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie.

Sprawdzi się również jako narzędzie pracy bez obawy o jakiekolwiek lagi. Czip ten jest nieco nowszy niż u starszego brata, iPhone’a 11 Pro, ale nie zauważymy tu większej różnicy. Oba są naprawdę mocnymi procesorami. W 12 Pro ma ten sam zestaw aparatów, co wersja bazowa oraz Mini i dodatkowo 12 Mpix teleobiektyw, który umożliwia wykonywanie zdjęć z większej odległości.

Nowością jest również skaner LiDAR, mierzący czas drogi powrotnej światła odbitego do obiektów, co pozwala na tworzenie mapy głębi otoczenia. Dzięki niemu fotografie są jeszcze lepszej jakości. Zastosowano go także w modelu Pro Max.

Oczywiście smartfon posiada NFC, która pozwala na płatności telefonem, a także DualSim. Nie można nie wspomnieć o jakości odtwarzanego dźwięku, która jest po prostu rewelacyjna i od wielu lar bezkonkurencyjna względem androidowych smartfonów. Tak małe urządzenie pozwala na wydobycie głębi brzmienia, co jest wręcz nieprawdopodobne.

Czy warto kupić iPhone 12 Pro?

Na pytanie, czy warto kupić iPhone'a 12 Pro, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od budżetu, a także indywidualnych oczekiwań i gustu. Jednak nie da się ukryć, że zakup flagowca to dobra decyzja. Zachwyca nie tylko swoim designem, ale również płynnością, wydajnością oraz funkcjami. Co prawda, nie jest on tani, ale przecież nie od dziś wiadomo, że smartfony Apple nie należą do najtańszych. Miejmy jednak na uwadze, że cena ta zapewnia nam o wiele więcej niż solidne wykonanie czy zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Przede wszystkim gwarantują długoletnie wsparcie. Dzięki temu mamy pewność, że telefon będzie aktualizowany przez następne kilka lat.

iPhone 12 Pro kupisz na https://idream.pl/iphone/iphone-12-pro.html

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: