Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 15:03

Czy rozmowy kwalifikacyjne po angielsku staną się standardem w Warszawie?

Chwaląc się w CV znajomością języka na określonym poziomie, możesz się spodziewać, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostanie ona dokładnie zweryfikowana. Poszukujesz pracy w Warszawie? Nie zdziw się, jeżeli rekruter zacznie zadawać Ci pytania po angielsku. Jak zatem przygotować się na taką rozmowę kwalifikacyjną?
  • 05.04.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy rozmowy kwalifikacyjne po angielsku staną się standardem w Warszawie?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – na co się przygotować?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku obok zawarcia związku małżeńskiego czy ustnej matury jest zaliczana do najbardziej stresujących doświadczeń w życiu każdego człowieka. Jej pozytywny czy negatywny przebieg może mieć duży wpływ na Twoje życie. Dodatkowym elementem stresogennym może okazać się perspektywa rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.

Przebieg dwujęzycznej rekrutacji nie odbiega znacząco od tej tradycyjnej, bardziej Ci znanej. Jednak kandydat musi liczyć się z tym, że oprócz części werbalnej, będzie musiał napisać notkę w wybranym języku. Przyszły pracownik, który ubiega się o dane stanowisko musi wykazać się dużą znajomością specjalistycznego słownictwa, ale również umiejętnością słuchania i rozumienia drugiej osoby, mówiącej na przykład z trudnym do zrozumienia akcentem.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – standard w Warszawie

W Warszawie podczas ubiegania się o pracę język angielski nie jest traktowany jako umiejętność dodatkowa, ale podstawowa - niezbędna do pracy na danym stanowisku. Przyszły pracodawca już w ogłoszeniu rekrutacyjnym określa wymagany poziom języka. Podawanie w swoim CV nieprawdziwych informacji jest bezcelowe, ponieważ podczas procesu rekrutacyjnego są one dokładnie weryfikowane. Nierzadko zdarza się, że rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza native speaker, który z łatwością zdemaskuje kłamstwo kandydata.

W Warszawie skupiają się firmy o międzynarodowym zasięgu. Pracodawcy w takich korporacjach nie mogą sobie pozwolić na kandydata, który zawiedzie podczas obsługi zagranicznego klienta. Poza tym, podawanie informacji o wysokich wymaganiach dotyczących znajomości angielskiego odstrasza niewykwalifikowane osoby i ułatwia proces rekrutacji.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – co warto powtórzyć?

Jeżeli w ogłoszeniu zauważysz, że pracodawca wymaga od Ciebie biegłej znajomości angielskiego, to możesz nie zostać uprzedzony o ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej w innym języku. Rekruter w ten sposób sprawdza odporność na stres kandydata i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji.

Co zatem warto powtórzyć? Przypomnij sobie wszystkie zwroty grzecznościowe: powitania, podziękowania i pożegnania. Sprawdź, jak po angielsku brzmią nazwy szkół, które ukończyłeś czy zdobytych certyfikatów. Warto przygotować sobie wypowiedź na swój temat zawierającą opis Twoich cechy osobowości, planów na przyszłość czy motywacji do podjęcia określonego stanowiska.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu pracy w międzynarodowym środowisku, a Twoja znajomość angielskiego pozostawia wiele do życzenia, warto rozważyć podjęcie kursu, który podniesie Twoje kompetencje. Platforma językowa Tutlo pozwala dostosować zajęcia do napiętego planu dnia! Z naszych usług możesz korzystać o dowolnej godzinie. To idealna propozycja dla osób zapracowanych!

Masz szansę osiągnąć swój wymarzony poziom angielskiego nie wychodząc z domu!

--- Artykuł sponsorowany ---