Sprzedaż mieszkań w Lublinie – z agencji czy od dewelopera?

  • 22.11.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzedaż mieszkań w Lublinie – z agencji czy od dewelopera?
Sprzedażą mieszkań w Lublinie zajmują się zarówno agencje nieruchomości oraz developerzy, chociaż znaleźć też można oferty od osób prywatnych. Agencje nieruchomości oferują przede wszystkim mieszkania z rynku wtórnego w Lublinie i okolicach, gotowe do zamieszkania przez nowych lokatorów. Deweloperzy działają w nieco inny sposób – wyszukują nowe tereny pod osiedla, budują bloki jednocześnie sprzedając mieszkania, które po kilku miesiącach trafiają do klientów w tak zwanym “stanie pod klucz”.

Kupowanie mieszkania przez agencję czy dewelopera jest najbezpieczniejszych sposobem na zakup własnego lokum. Ma to związek przede wszystkim z obowiązkami ciążącymi na takich firmach, mają one bowiem za zadanie zadbać o porządek prawny związany ze sprzedażą mieszkań. Gdy kupujemy mieszkanie od osoby prywatnej, to my musimy zapoznać się ze wszelkimi dokumentami związanymi z lokalem, sprawdzić, czy nie przejmujemy mieszkania z długami albo z niechcianymi lokatorami. Agent nieruchomości zrobi to za nas, ale niestety troszkę więcej za to zapłacimy. Agent przygotuje też wszelką dokumentację związaną ze sprzedażą mieszkania – słowem – pośredniczy w całym procesie sprzedaży i kupna mieszkania.

 

Deweloperzy zaczynają sprzedaż mieszkań w Lublinie już w fazie rozpoczynania budowy bloku. Często więc kupujemy mieszkanie, które jest tylko na planie, a którego faktycznie nie ma. To rozwiązanie dla osób, którym się nie spieszy, a które chcą mieć lokum w nowym budownictwie. Na planie można więc wybrać metraż, piętro, ekspozycję na słońce, resztą zajmuje się deweloper. Także może pośredniczyć w udzielaniu przez bank kredytu na daną nieruchomość. Często więc nie trzeba nawet udawać się do banku i składać wniosków, bo to zadanie dewelopera. Sprawdźmy jednak dokładnie wszystkie umowy, które podpisujemy i decydujmy się na nowe mieszkania od dewelopera, który od wielu lat prowadzi sprzedaż mieszkań w Lublinie i ma dobre opinie, oraz kilka zakończonych pomyślnie inwestycji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: