Jaką koszulkę na trening wybrać?

  • 24.11.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jaką koszulkę na trening wybrać?
Współczesny trening biegania, jazdy na rowerze, nordic walking czy zwykłej gimnastyki wymaga odpowiedniego przygotowania. Obok doskonałej diety pełnej w składniki odżywcze i makroskładniki ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, potrzebny jest również odpowiedni plan treningowy, dobrany do wieku, płci i stopnia zaawansowania sportowca oraz doskonale dopasowana odzież sportowa! Nie ma najmniejszych wątpliwości, że dopiero wszystkie te składniki razem dadzą wymierne efekty żmudnych treningów. Niestety, w przypadku sportowej odzieży często skazani jesteśmy na to, co proponują nam najwięksi producenci tego typu produktów.

Na szczęście rynek jest przepełniony doskonale wywarzonymi materiałami, które pozwalają w praktyczny sposób trenować niemal każdą dyscyplinę. Dobre koszulki treningowe powinny być wykonane z naturalnej bawełny z delikatną domieszką elastanu – taki skład pozwala czuć się swobodnie, wyjątkowo, i lekko a nasz strój będzie odpowiednio odprowadzał nagromadzoną w nim wodę – przecież każdy sportowiec w pewnym momencie mocno się poci! Wysokiej klasy materiał, z jakiego wykonane najlepsze koszulki treningowe posłuży też bardzo długo i nie zniszczy się w czasie prania. Sieciówkowe ubrania sportowe mają jednak jedną dużą wadę – są powtarzalne i prędzej czy później spotkamy kogoś, kto będzie ubrany tak samo. W przypadku siłowni czy biegów nie stanowi to zbyt dużego problemów – jednak w przypadku amatorskiej ligi piłkarskiej może sprawić pewne kłopoty. Stąd dobrym pomysłem będzie np.: stworzenie indywidualnego i spersonalizowanego stroju na przykład poprzez nadruki na koszulki treningowe.

Jak stworzyć spersonalizowane koszulki treningowe?

Ubrania sportowe muszą zachować odpowiednią oddychalność by nie zaburzać gospodarki wodnej zawodnika. W czasie wysiłku fizycznego każdy człowiek traci sporo wody, która w postaci wody najczęściej gromadzi się właśnie w ubraniach. Niestety, metody nadruku na odzieży mogą zaburzać właściwości związane z oddawaniem nagromadzonej wody. Stąd decydując się na taką personalizację, warto wybierać nadruki wykonywane metodą sublimacyjną. Pozwala ona stworzyć kolorowe i precyzyjne wzory, które z pewnością nie zniszczą koszulek ani nie zaburzą ich oddychalności. Co więcej, technika ta pozwala na uzyskanie wyrazistych kolorów i ostrych konturów nadruku, a wszystkie odcienie oraz przejścia tonalne oddane są z niezwykłą precyzją.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: