Jak Cię widzą, tak Cię piszą – zadbaj o porządek w biurze

  • 03.12.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak Cię widzą, tak Cię piszą – zadbaj o porządek w biurze
Wiele firm, szczególnie na początku swojej działalności, może mieć problem z żonglowaniem obowiązkami. Zdarza się, że na tym pierwszym etapie jest to działalność jednoosobowa lub zatrudniająca niewielu pracowników. Tempo rozwoju jest duże, w związku z czym czasami może umknąć kwestia sprzątania miejsca pracy. Zalegający kurz i brudne podłogi nie umkną jednak uwadze klientów czy partnerów biznesowych.

Nie dokładaj sobie pracy

Prowadząc własny biznes z pewnością masz mnóstwo rzeczy na głowie. Trzeba pamiętać o umowach, obmyślać kolejny podjęty krok, rozwiązywać bieżące problemy. Gdybyś miał jeszcze samodzielnie sprzątać swoje biuro, szybko mogłoby się okazać, że brakuje Ci doby. Nie zaniedbuj jednak tej sfery działalności. Przebywając codziennie w tych samych pomieszczeniach, możesz nawet początkowo nie zauważać tego, że robi się w nim brudno, że podłogi nie lśnią już jak wcześniej, a na sprzętach elektronicznych oraz szafkach pojawia się kurz. Zauważą to jednak natychmiast osoby przekraczające próg Twojego biura. Brak czystości czuć bowiem w powietrzu.

Jak poradzić sobie z tą sytuacją? Odpowiedzią będzie firma sprzątająca. Zatrudnij kogoś, kto zajmie się utrzymaniem porządku za Ciebie. Koszty nie będą wielkie, ale Twoja wizytówka ulegnie zmianie, a dodatkowo i Ty będziesz się lepiej czuć w posprzątanych pomieszczeniach.

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Przede wszystkim – odpuść sobie poszukiwania ofert na różnych portalach ogłoszeniowych. Jeśli chcesz prowadzić zaufany biznes, musisz z uwagą dobierać wszystkie osoby, które znajdą się wokół Twojego przedsiębiorstwa. Dobrze jest więc postawić na rzetelne, prawdziwe firmy oferujące sprzątanie. Możesz poznać opinie na ich temat i sprawdzić referencje. Dowiesz się też, dla kogo jeszcze świadczą usługi, co będzie dobrym prognostykiem dotyczącym zaufania. Pamiętaj, że będą to osoby, które będą miały dostęp do Twojego biura, a często przez to także do wrażliwych danych.

Firma sprzątająca powinna zatrudniać sprawdzoną i wykwalifikowaną kadrę. Sprawdź, czy dba ona o swoich pracowników oraz czy przeprowadza im szkolenia. To bardzo ważne, ponieważ dzięki kursom, ekipa będzie wiedziała które detergenty najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojej przestrzeni oraz jak postępować w przypadku czyszczenia np. sprzętów elektronicznych.

Pamiętaj, że nie musisz od razu podpisywać kontraktu o stałej współpracy. Umów się najpierw na jednorazową usługę i sprawdź czy system pracy danej firmy Ci odpowiada.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: