Wakacje na Mazurach - nad jeziorem czy w mieście?

  • 09.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacje na Mazurach - nad jeziorem czy w mieście?
Wakacje na Mazurach można spędzić na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze z nich to oczywiście plażowanie nad jeziorem i żeglowanie - znaczna większość przybywających tu turystów jest nastawiona na wypoczynek nad wodą. Wybierają oni najczęściej noclegi w ośrodkach wypoczynkowych i domkach, często też korzystają z możliwości nocowania na łódce. Jednak Mazury to nie tylko jeziora! Oczywiście, obszar ten jest zdefiniowany przez jego środowisko naturalne skupione wokół jezior i lasów, jednak warto także poznać tutejsze atrakcje miejskie oraz lokalne zabytki. Warto też przekonać się na własnej skórze, że wakacje na Mazurach mogą być w pełni luksusowym doświadczeniem.

Przybywający z zachodu często docierają najdalej do Mrągowa i Giżycka, a przecież atrakcje wcale nie kończą się na tej okolicy. Warto pojechać nieco dalej na wschód i poznać okolice Ełku oraz Augustowa, które oferują wiele ciekawych miejsc i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Tym, którzy są zainteresowani zróżnicowanym wypoczynkiem łączącym relaks na łonie natury oraz miejskie atrakcje, polecamy klimatyczne i prywatne miejsce w połowie drogi pomiędzy wspomnianymi miastami - Masuria Arte. Nowoczesny dworek oferuje apartamenty dla najbardziej wymagających gości, którzy szukają zacisznej atmosfery i najwyższej klasy kurortów. To luksusowe miejsce na mapie Mazur, które zapewnia wszystkie wygody niezbędne do pełni relaksu.

W urokliwym Ełku

Ełk to jedno z największych miast w województwie warmińsko-mazurskim. Warto zapoznać się z jego architekturą i atrakcjami. Polecamy udać się do centrum i zapoznać z miejskimi zabytkami. Warto zwiedzić najstarszy kościół w mieście, powstały w pierwszej połowie XIX wieku. Neogotycki Kościół Najświętszego Serca Jezusowego pierwotnie był świątynią ewangelicką i dopiero po II wojnie światowej został przekazany w ręce lokalnych katolików. Warto zwrócić uwagę na jego piękną murowaną wieżę zwieńczoną smukłą latarnią, górującą nad całą okolicą. Warto też zobaczyć wieżę ciśnień, jedną z najlepiej zachowanych w okolicy. Różne kondygnacje zostały zaprojektowane w odmiennych stylach, jednak razem stanowią spójną wizualnie całość. Warto wspiąć się na sam szczyt i podziwiać piękne widoki. Oprócz tego warto przespacerować się po mieście i przyjrzeć się pięknym fasadom kamienic i przeróżnych budynków użyteczności publicznej. Do najbardziej okazałych należą gmachy poczty, szkoły artystycznej i budynek sądu rejonowego.

W popularnym Augustowie

Nieco dalej na wschód, bo już w województwie podlaskim, zlokalizowany jest malowniczy Augustów. Nazwa miasta podobno pochodzi od jego założyciela, Zygmunta Augusta. To miasto położone na terenie tzw. Zielonych Płuc Polski, a więc unikatowego terenu o wyjątkowym ekosystemie. Warto poznać te tereny i zanurzyć się w pięknie tutejszych lasów. W samym Augustowie też można liczyć na przeróżne atrakcje - to miejsce którego nie ominęła burzliwa historia, a które mimo to doskonale sobie z nią poradziło. Jednym z najważniejszych obiektów dla miasta jest Kanał Augustowski, powstały na Szlaku Batorego mającym niegdyś ogromne znaczenie dla transportu wodnego. Obecnie kanał jest wykorzystywany przede wszystkim w celach turystycznych i pływają po nim statki pozwalające poznać okolicę z perspektywy trasy wodnej. Warto też udać się do Budynku Zarządu Wodnego, który jest doskonałym przykładem eklektyzmu w lokalnej architekturze. Zachowała się jego pierwotna bryła, powstała na początku XX wieku, a także okalający go piękny park. Tuż obok zlokalizowane jest Muzeum Historii Kanału Augustowskiego, a więc najlepiej połączyć te dwie atrakcje ze sobą. Oprócz tego w mieście warto zapoznać się z wartymi uwagi budynkami - Bazyliką Najświętszego Serca Pana Jezusa, modernistycznym Oficerskim Yacht Clubem oraz Domem Turysty.

Apartamenty nad prywatnym jeziorem

Po całym dniu zwiedzania okolicy warto zrelaksować się w zaciszu położonego koło Kalinowa Masuria Arte. Ten nowoczesny, luksusowy dworek oferuje kilkanaście prywatnych apartamentów, prywatną plażę nad Jeziorem Stackim, a także wiele innych atrakcji i możliwości wypoczynku. W Masuria Arte najważniejsza jest prywatność gości, która zapewniona jest nie tylko we wnętrzach pokoi, ale także w hotelowej restauracji oraz Spa. To zapewnia komfortowy wypoczynek każdemu, kto zdecyduje się spędzić urlop w tym pięknym miejscu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą luksusowych apartamentów na Mazurach Masuria Arte!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: