Praca w korporacji czy w małej firmie?

  • 10.12.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Praca w korporacji czy w małej firmie?
Wiele osób poszukujących pracy staje przed koniecznością podjęcia decyzji i wyboru – Praca w dużej korporacji, czy w małej firmie? Pod uwagę brane są m.in. możliwości rozwoju i zarobki oferowane przez pracodawcę. Nie bez znaczenia jest również czas i poziom zaangażowania, jakie trzeba będzie wykazać przy wypełnianiu obowiązków zawodowych.

Czym zajmuje się pracodawca

Nad dylematem wyboru pomiędzy dużą korporacja, a małą firmą pochylają się zazwyczaj osoby wchodzące na rynek pracy. Mając już jakieś doświadczenie zawodowe łatwo stwierdzić, które miejsce jest bardziej odpowiednie dla indywidualnych predyspozycji pracownika i przyjazne jego osobie.

Oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl proponują zatrudnienie zarówno u dużych, jak i małych przedsiębiorców. Przeglądając ogłoszenia kieruj się przede wszystkim swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i i oczekiwaniami. Praca zajmie znaczną część Twojego dnia. Dobrze byłoby więc, żeby dostarczała satysfakcji i nie przytłaczała nadmiarem obowiązków wykraczających poza kompetencje.

 

Czego można spodziewać się w korporacji?

Praca w dużej korporacji to przede wszystkim stabilność zatrudnienia i szansa na rozwój zawodowy. Każdy pracownik ma tam przydzielone obowiązki, za realizację których odpowiada. Bardo często są to powtarzalne czynności, które z czasem mogą okazać się nużące.

Kolejną zaletą pracy w korporacji jest wysokość zarobków i imponujące pakiety socjalne. Zdolność kredytowa i pracownicze karnety na siłownię, basen lub do kina wynagradzają zaangażowanie w pracę, jakiego wymaga korporacja.

 

Mała firma nie jest zła

Pod wieloma względami praca w małej firmie nie wypada gorzej w zestawieniu jej z zatrudnieniem w dużej korporacji. Mniejsza liczba pracowników wiąże się co prawda z szerszym zakresem obowiązków, ale za tym idą możliwości szybszego rozwoju zawodowego.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: