Zamieszkaj w domu zbudowanym przez fimę “Domy Drewniane Bartek”

  • 19.07.2016, 13:03
  • Admin Admin
Zamieszkaj w domu zbudowanym przez fimę “Domy Drewniane Bartek”
Od dłuższego czasu budownictwo z drewna przeżywa na całym świecie swój kolejny etap rozkwitu. Domy drewniane są symbolem dobrego smaku, gustu jak i świadomości jego właścicieli. Materiał jakim jest drewno zalicza się do najstarszych, najzdrowszych i przyjaznych człowiekowi materiałów budowlanych. Ma ono naturalną zdolność do samodzielnego wpływania na wilgotności powietrza w domu. Dzięki temu w domach drewnianych panuje niepowtarzalny klimat właściwie wpływający na dobre samopoczucie i jakość życia mieszkańców. Wśród wielu firm oferujących domy drewniane warto zwrócić uwagę na Domy Drewniane Bartek z Radzynia Podlaskiego.

Domy drewniane - zmiana filozofii życia

Wybór domu drewnianego z bali to wybór stylu życia. Decyzja o budowie domu drewnianego wiąże się ze zmianą jego tempa. Domów drewnianych nie buduje się byle gdzie, zazwyczaj są to miejsca w „pięknych okolicznościach przyrody” - podkreślają właściciele firmy Domy Drewniane Bartek.
Budowa domu z drewna wiąże się ze zmianą życiowych celów, z uspokojeniem i odnalezieniem nowych wartości. Dom drewniany to lepszy kontakt z naturą i życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku i rytmem przyrody. Jeżeli ktoś ma naturę perfekcjonisty, powinien swoje nawyki zostawić w poprzednim domu. Dom drewniany wymaga od inwestora pewnego luzu, tolerancji i zaufania. To cechy, które dobrze się w życiu sprawdzają, dlatego dom drewniany może pozytywnie zmienić nasze relacje ze światem. Budowa domu drewnianego  powinna przebiegać w pełnej harmonii i wzajemnym szacunku.

Domy drewniane - niedrogie i szybkie w montażu

Głównym powodem, dla którego domy z bali cieszą się coraz większym zainteresowaniem jest ich przystępna cena. Takie zabudowania mogą być nawet tańsze od klasycznych domów murowanych  wyjaśniają specjaliści z firmy Domy Drewniane Bartek (Radzyń Podlaski www.domybartek.pl) Ponadto postawienie domu z drewna zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku tradycyjnych zabudowań. W zależności od wielkości obiektu waha się on od 4 do 8 tygodni. W przypadku domów murowanych budowa jest natomiast rozciągnięta w czasie, a między jej kolejnymi etapami konieczne są przerwy technologiczne. Decydując się na dom z drewna eliminujemy zatem liczne prace murarskie i nie musimy czekać na wyschnięcie zaprawy. Wystarczy jedynie połączyć ze sobą specjalnie przygotowane do tego moduły. Nie ogranicza nas też pogoda  domy z bali możemy stawiać bowiem nawet zimą.

Niewątpliwą zaletą tego typu zabudowań jest także komfort mieszkania. Domy z bali stanowią idealną propozycję dla tych z Państwa, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań i cenią sobie kontakt z naturą. Domy drewniane doskonale wpiszą się w każdy krajobraz i stworzą wyjątkowe uczucie pełnej harmonii z otaczającym nas światem. Dodatkowo wykreują w swoich wnętrzach pozytywną atmosferę. Powietrze w domach drewnianych jest zawsze czyste, świeże i pachnie lasem. Drewno jest unikatowym materiałem budowlanym, posiadającym zdolność „oddychania”, dlatego też zapewnia obieg powietrza, a także izolację termiczną. Domy z bali ogrzewają się już w kilka godzin i utrzymują odpowiednią temperaturę o każdej porze roku, nawet w przypadku siarczystych mrozów.

Zalety domów drewnianych

Największą zaletą domów drewnianych jest szybki czas montażu. W zależności od wybranej technologii, dom może powstać w kilka miesięcy, a czasem nawet w kilka tygodni. Dobrze wysuszone i zaimpregnowane drewno może być bardzo trwałym i funkcjonalnym materiałem konstrukcyjnym. Posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu we wnętrzu panuje korzystny mikroklimat. To właśnie dlatego całoroczne domy z drewna posiadają opinie zdrowych i przyjaznych w użytkowaniu. Ich dużym atutem są także atrakcyjne ceny budowy.

Najtańsze w budowie są domy drewniane letniskowe, których nie zespala się na stałe z podłożem. Tego typu budowle posiadają stosunkowo niewielkie rozmiary i powstają w halach produkcyjnych. Na miejsce budowy docierają w gotowych, zaimpregnowanych elementach. Oprócz atrakcyjnej ceny wyróżnia je też szybkość budowy. Warto zaznaczyć, że w pełni wyposażone drewniane domy letniskowe mogą stanąć na naszej posesji w zaledwie kilka dni.  dodają specjaliści z firmy Domy Drewniane Bartek (producent domów drewnianych www.domybartek.pl).

Na czym możemy oszczędzić podczas budowy domów drewnianych?

Największe oszczędności domy z drewna generują przy fundamentach. Lżejszy budynek będzie miał mniejsze wymagania. W sprzyjających okolicznościach można wykonać węższe fundamenty, które nie będą musiały opierać się na szerokich ławach. W przypadku lekkich domów z drewna szerokość ścian fundamentowych nie musi być grubsza niż 25 cm.

Dotyczy to oczywiście domów, które nie zostaną w przyszłości obciążone dachówką ceramiczną bądź masywną elewacją zewnętrzną. Mniejsze wymagania związane z fundamentami i grubością ścian mogą przynieść inwestorom odczuwalne oszczędności. Większość projektów domów drewnianych zakłada wykonanie prostej bryły budynku oraz tradycyjnego, dwuspadowego dachu. Pamiętajmy, że dachy wielospadowe i lukarny podnoszą całkowite koszty inwestycyjne. Najtańsze w budowie pozostają domy o prostych, klasycznych kształtach. Pamiętajmy też, że domy drewniane cechują się łatwością wykończenia. W ich wnętrzu nie mamy większych problemów z rozciągnięciem instalacji elektrycznych czy hydraulicznych. Nie musimy też nakładać drogich tynków. Zarówno ściany wewnętrzne jak i sufity wykańczamy ekonomicznymi płytami z karton gipsu  wyjaśniają specjaliści z firmy Domy Drewniane Bartek (www.domybartek.pl). Na podstawie tej opinii możemy przyjąć, że koszt wykończenia pomieszczeń w domach drewnianych może być nawet o 24% tańszy w porównaniu z domami murowanymi. Standardem jest, że tanie domy drewniane charakteryzują się niskimi kosztami wykończenia.

Duże oszczędności możemy też poczynić na jakości drewna. Nie jest to jednak zalecane, bowiem słabsza jakość wpłynie na zmniejszenie żywotności całego budynku. Do budowy domów drewnianych należy używać wysezonowanego drewna, suszonego przemysłowo. Jego wilgotność nie powinna przekraczać 18 %. Elementy konstrukcji domu z drewna powinny być gładkie (co zmniejsza absorpcję wilgoci), a ich krawędzie lekko zaokrąglone.

Domy drewniane  świetne możliwości rozbudowy

Jedną z największych zalet budownictwa szkieletowego jest jednak to, że dom w dowolnej chwili możemy powiększyć. Gdy więc zdecydujemy się na wybudowanie małego domku, a z czasem rodzina się powiększy, w bardzo łatwy i szybki sposób możemy go powiększyć o dodatkowy pokój czy dwa. Jednocześnie ściany takiego domu nie są tak grube jak w klasycznym. Na 100 metrach powierzchni użytkowej domu szkieletowego zyskujemy 10 metrów kwadratowych więcej niż w porównaniu z domem murowanym. To znowu dodatkowa oszczędność pieniędzy.

Zobacz film o Fabryce Domów Drewnianych BARTEK!

 

Domy Drewniane Bartek
Producent domów drewnianych Radzyń Podlaski
www.domybartek.pl
ul. Budowlanych 4
21300 Radzyń Podlaski
tel. 83 352 76 86
email: [email protected]

 

---------------------------------- Artykuł Sponsorowany -----------------------------------

 

Admin Admin

Podziel się:Pozostałe