Współczesny apartament – po czym go poznać?

  • 29.07.2020, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Współczesny apartament – po czym go poznać?
Przekształcenia dużych miast sprawiły, że na przestrzeni lat zmieniał się wygląd mieszkań w Polsce. Doprowadziło to do widocznych rozróżnień między mieszkaniami a apartamentami.

Jednocześnie zmiany nie ograniczają się do dostępnych metrów kwadratowych, ponieważ równie ważny jest ich specyficzny układ. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat apartamentów, to zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem!

Czym jest apartament?

Zacznijmy od tego, że w rzeczywistości tylko pewien procent domów w Polsce może faktycznie być nazywany apartamentami. Powierzchnia takich obiektów powinna wynosić około 100 m2, a sufit powinien mieć wysokość 3 m. Bardzo ważny jest również sposób aranżacji każdego pomieszczenia. Oczywiście powinno znaleźć się miejsce na salon, łazienkę (lub dwie), kuchnię (ewentualnie z dodatkami) i minimum jedną sypialnię. Według ekspertów niewielka liczba apartamentów spowodowana jest ich specyficzną zabudową. Nie są bowiem w pełni kompatybilne z obszarami podmiejskimi. Dlatego są one głównie domeną centralnych punktów miejskich.

Lokalizacja apartamentów

Jeśli chodzi o apartamenty, należy wspomnieć o ich lokalizacji, a uściślając budynku, w którym miałoby się znaleźć takie lokum. Im bardziej stawia na estetyczną architekturę i wysokiej jakości materiały dekoracyjne, tym jest rentowniejszy dla najemców. Należy mieć na uwadze fakt, że nawet jeśli budynek ma wiele pięter, na jeden będzie przypadać raptem kilka apartamentów. Wiąże się to również z ograniczoną liczbą podziemnych miejsc parkingowych (do których można dojechać windą). Windy to zresztą ciekawa rzecz w tak złożonym środowisku, ponieważ z reguły nie trzeba ich budować zgodnie z wymogami prawa budowlanego. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej mieć do nich dostęp.

centaurus

Źródło: Centaurus Olsztyn

Podsumowanie

Ważna wskazówka: apartamentów najlepiej szukać w centrach dużych miast, ponieważ deweloper dołoży wszelkich starań, aby tamtejsze budynki mieszkalne i towarzysząca im infrastruktura miejska odpowiadały potrzebom różnych grup ludzi. Mówimy nie tylko o sprawach usługowych, czy rekreacyjnych, ale także o tych związanych z dojazdami do pracy czy chodzeniem do szkoły. To sprawia, że są to idealne przestrzenie dla rodzin z dziećmi ceniących sobie zarówno komfort użytkowania, jak i codzienną wygodę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: