Jak dbać o swoje zęby? Co na ten temat powie dentysta?

  • 24.09.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dbać o swoje zęby? Co na ten temat powie dentysta?
Pielęgnacja zębów i jamy ustnej ma bardzo duży wpływ na zdrowie. Warto wiedzieć, że każdego dnia w jamie ustnej tworzą się liczne bakterie, które mogą doprowadzić do tworzenia się stanów zapalnych, próchnicy i kamienia nazębnego. Usuwając bakterie i zanieczyszczenia z jamy ustnej można zadbać o zdrowie zębów i dopilnować, by wyglądały one dobrze. Jednak pojawia się pytanie, jak to zrobić? Warto w takim wypadku zdecydować się na zastosowanie pielęgnacji zębów, a do tego profesjonalnych akcesoriów i kosmetyków. Co na ten temat powie dentysta? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej.

Szczotkowanie zębów – o czym należy pamiętać?

Szczotkowanie zębów to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji jamy ustnej. Warto pamiętać o tym, by podczas szczotkowania zębów wykonywać okrężne ruchy. Jeśli są one pionowe lub poziome, to niestety, ale dojść może do zniszczenia płytki nazębnej, przez co zęby staną się słabsze i podatne na negatywne działanie bakterii i kamienia. Dodatkowo trzeba szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jedno mycie zębów powinno trwać więcej, niż dwie minuty. Zaleca się stosowanie szczoteczek, które mają mechanizm odliczający prawidłowy czas mycia zębów.

Jakie produkty do pielęgnacji jamy ustnej najlepiej wybrać?

Szczotka do zębów i pasta to nie jedyne preparaty, które warto mieć pod ręką, by móc zadbać o swoje zęby. Potrzebna jest również nić do czyszczenia zębów. Zdarzają się sytuacje, w których między zęby wchodzą resztki jedzenia. Powoduje to nie tylko dyskomfort, ale co więcej są one trudne do usunięcia szczoteczką. Jeśli nie zostaną usunięte powodować będą tworzenie się nieprzyjemnego zapachu, a co więcej przyśpieszą rozwój bakterii. Warto więc zdecydować się na regularne stosowanie nici do zębów. Polecany jest również płyn do płukania jamy ustnej, który może zmniejszać ryzyko tworzenia się próchnicy oraz kamienia nazębnego. Trzeba dopasować płyn do płukania jamy ustnej do swoich potrzeb. Dzieci powinny korzystać z łagodnych produktów, w których składzie nie ma alkoholu.

Kiedy i jak często odwiedzać dentystę?

Dentysta poznań powinien być odwiedzany przynajmniej dwa razy w roku. Kontrolne wizyty powinny odbywać się co pól roku, dzięki czemu specjalista będzie w stanie ocenić, czy tworzą się jakieś niepokojące zmiany. Częste kontrole sprawiają, że tworząca się próchnica jest zazwyczaj na wczesnym etapie, dzięki czemu jej usunięcie jest proste, nie zajmuje dużo czasu i nie jest kosztowne.

Pamiętając o tych kilku zasadach można mieć pewność, że utrzymanie zębów w dobrej kondycji będzie proste.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: