Kredyt gotówkowy na dowolny cel

  • 21.11.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy na dowolny cel
Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że to właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel brany jest najczęściej. Wszystko dlatego, że udzielany jest na preferencyjnych warunkach, a kredytobiorca ma pełną dowolność w dysponowaniu uzyskanymi środkami. Jak wziąć taki kredyt? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, który spełnia potrzeby indywidualnego kredytobiorcy? Odpowiedzi podajemy poniżej.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Chociaż kredyt gotówkowy na cel wykazuje niezwykle elastyczne warunki, to jednak potencjalny kredytobiorca musi liczyć się z koniecznością spełnienia określonych wymagań, jakie dyktuje bank. Przede wszystkim konieczna jest zdolność kredytowa, która minimalizuje ryzyko kredytowe oraz sprawia, że klient uznany zostaje za kredytobiorcę wiarygodnego i wypłacalnego. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest oszacowanie swoich szans na otrzymanie takiego zobowiązania jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt. Świetnie sprawdza się w tym celu kalkulator kredytowy. Kredyt hipoteczny czy ten na dowolny cel może zostać w tej sposób zweryfikowany pod względem kosztów. Kalkulator wyceni oprocentowanie, marżę, ale też wszystkie koszty około kredytowe, dzięki czemu kredytobiorca może sprawdzić, czy stać go na regulowanie comiesięcznych rat i czy takie zobowiązanie jest dla niego opłacalne.

Kredyt gotówkowy zostanie udzielony tylko wtedy, gdy kredytobiorca złoży odpowiednio wypełniony wniosek - dzisiaj coraz więcej banków oferuje wnioski przez internet. Nie oznacza to jednak, że zdolność kredytowa nie będzie oceniana. W jej skład wchodzą dochody oraz źródło ich generowania. Ważna jest także historia, jeśli klient w przeszłości spłacał inne zobowiązania tego rodzaju z opóźnieniem albo zalega z ich spłatą, raczej nie otrzyma kolejnego kredytu.

Zawsze dobrze jest porównać kilka ofert różnych instytucji, by móc ocenić atrakcyjność danej oferty oraz móc zdecydować o rodzaju produktu bankowego. Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorców, nierzadko te spełni kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale może lepszym rozwiązaniem jest kredyt celowy?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel a kredyt celowy

Banki komercyjne działające na terenie naszego kraju oferują różne produkty bankowe. Najpopularniejszy jest właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel, bo bank zupełnie nie ingeruje w to, na co wydane zostają udzielone środki. Te mogą zostać podzielone na kilka części. Dzięki nim zasilony może być domowy budżet, spłacone inne zobowiązania, ale też przeprowadzony remont czy spełnione marzenie o wakacjach w odległym zakątku. Kredytobiorca nie musi podawać celu ani dokumentować jego realizację. Nie musi też dodatkowo zabezpieczać kredytu,  na przykład wkładem własnym.

Tak bardzo często dzieje się w przypadku kredytów celowych. Takie zobowiązania wymagają podania celu oraz udokumentowania jego nabycia ze środków otrzymanych od banku. Kredyty celowe bardzo często wymagają też dodatkowego zabezpieczenia, w tym wkładu własnego, co nierzadko jest sporym ograniczeniem dla przyszłych kredytobiorców. Doskonałym przykładem kredytu celowego jest kredyt hipoteczny. Kalkulator rzeczywiście pomaga oszacować koszty takiego zobowiązania, natomiast zawsze będą one wyższe od tych, jakie trzeba ponieść w przypadku kredytu gotówkowego na dowolny cel.

Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Przyszli kredytobiorcy muszą wiedzieć, że w sieci łatwo znaleźć narzędzia, które szybko ocenią atrakcyjność oraz szanse na otrzymanie zobowiązań, takich jak kredyt gotówkowy na dowolny cel czy kredyt hipoteczny. Kalkulator zdolności kredytowej i kosztów takich produktów, o którym już wspominaliśmy wyżej to tylko jedna z możliwości. Kolejną są rankingi najlepszych kredytów. To zestawienia, które porównują najważniejsze czynniki kredytów według ofert różnych instytucji bankowych. Pod uwagę warto wziąć wysokość comiesięcznej raty, okres trwania umowy z bankiem, oprocentowanie, marżę, prowizję za udzielenie kredytu czy wskaźnik RRSO, który wskazuje na sumę wszystkich kosztów, jakie musi ponieść klient banku. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: