Manekiny damskie – co warto o nich wiedzieć?

  • 06.04.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny damskie – co warto o nich wiedzieć?
Każdy sklep odzieżowy potrzebuje trzech elementów, by przynosić zyski: atrakcyjnego asortymentu, miłej obsługi i dobrego wystroju. Na ten ostatni składa się umeblowanie i wyposażenie – w tym manekiny damskie czy męskie. Dziś skupiamy się na prezentacji najważniejszej wiedzy o manekinach damskich i ich rodzajach.

Manekiny damskie – najważniejsze trendy

Damskie manekiny towarzyszą nam od kilkuset lat – pierwsze modele stworzone z myślą o prezentacji ubrań pojawiły się już w połowie XV wieku i od tego czasu są niezastąpione w sklepach, a także na pokazach mody i pracowniach krawieckich. Damskie manekiny sklepowe różnią się nieco od wykorzystywanych przez krawców – te ostatnie są wykończone miękkim materiałem, by łatwo było wbijać szpilki i zaznaczać poprawki. Z kolei manekiny sklepowe, damskie lub męskie, mają na celu ukazanie ubrań w warunkach przypominających normalne użytkowanie. Dlatego też są różne rodzaje manekinów damskich. Można je podzielić według różnych kryteriów, jednak najważniejszy jest podział na realistyczne i abstrakcyjne oraz statyczne i dynamiczne.

Damskie manekiny realistyczne i abstrakcyjne

Podział na manekiny damskie według kryterium realizmu i abstrakcji jest stosunkowo młody – jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszystkie manekiny miały ludzką sylwetkę, ale nie dążono do naturalistycznego odwzorowania twarzy. Współcześnie popularniejsze są realistyczne, chociaż na wielu witrynach można ujrzeć także abstrakcyjne manekiny damskie. Wielu producentów, takich jak https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3 zajmuje się tworzeniem obydwu rodzajów.

Damskie manekiny statyczne i dynamiczne

Drugą osią podziału jest rozróżnienie pozycji – statyczne manekiny damskie są wykorzystywane przede wszystkim do eleganckich kolekcji, ubrań biznesowych czy wieczorowych. Z kolei w sklepach sportowych często stosuje się modele w dynamicznych pozycjach, na przykład w biegu czy w trakcie wykonywania ćwiczeń – pozwala to ukazać odzież zgodnie z jej przeznaczeniem. Niektóre manekiny damskie pozwalają na pewną dowolność dzięki ruchomym kończynom – jeżeli mamy zmienną ofertę, wybór takich modeli może być dobrym pomysłem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: